English - Atamızın Figürü ve Ay Yıldızımız Sanat Sokağında Büyük İlgi Görüyor

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 93'üncü yıl dönümü nedeniyle Çınarlı kavşağına konulan Atatürk’ün Kocatepe Meydan savaşındaki cephedeki figürü ile Ay Yıldız vatandaşların ve turistlerin ilgi odağı olmuştu.
Figürler çınarlı kavşağından alınarak Kemer Sanat sokağına taşındı. Burada Vatandaşlar ve turistler tarafından ilgi gören Atatürk’ün Kocatepe de çekilen Fotoğrafının maketi her iki tarafında Ay Yıldız, arka tarafında ise büyük Türk Bayrağı yer alıyor.
Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül; “30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 93'üncü yıl dönümü nedeniyle alternatif bir şey yapalım dedik Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ümüz için böyle bir maket hazırladık. Vatandaşlardan ve ve turistlerden büyük ilgi gören maket trafikte tehlike arz ettiğinden biz bunu ilçemizin daha hareketli ve daha güvenli trafiğe engel olmayacak bir yere monte edersek insanlarımız ve misafirlerimiz bundan mutluluk duyar diye düşündük. Buda çok güzel bir şey oldu ve vatandaşlarımızda bundan memnun kaldılar. Yüzlerce vatandaşımız ve turistler gezerken burada fotoğraflar çektirdi. Vatanımızı yaşatmak, Atamızı anmak bunlar güzel şeyler. Bunu burada yaşatmak ve anmak istedik.” dedi.

4 3 2 1

Yardımcı Linkler

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Links

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Kemer Belediyesi

Kemer Municipality

İletişim Merkezi

Contact Center

444 0 297
info@antalya-kemer.bel.tr

Sosyal Medya

Social Media

Facebook Facebook Facebook Facebook