Kemer Belediye Temmuz Meclisi gerçekleştirildi

65604623_1159938434194069_5239650910442881024_o_1159938420860737

Belediyemiz Temmuz ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi


Meclis üyesi Aslı Bayar Ulukapı’nın katılmadığı meclis toplantısı öncesi Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu, belediyemizin borçlarıyla ilgili meclisi bilgilendirdi.

Başkanımız Topaloğlu, göreve geldikleri 3 Nisan’dan bu yana, belediyemizin borcunun 10 milyon 850 bin lirasını ödediklerini söyledi.

Kuzdere Mahallesi’nde bir kızın servisten inerken aracın altında kalarak hayatını kaybettiğini hatırlatan Başkanımız Topaloğlu, “Araç bizim ama Kuzdere Kooperatifine verilmiş. Araç bizim olduğu için mahkeme faturayı bize kesmiş. Mahkemeye 206 bin lira para ödendi. GATAB’dan Yasin Yılmaz isimli bir işçi çıkarılmış. 76 bin 650 lira icra ile bize geldi. Biz icrayı yatırdık. Bir hırdavat şirketi, belediyemizin ihalesine girmiş ama 375 bin lira için temlik vermişiz. Temlik demek, bir mülkü birine mülk olarak verme. Yani Kemer Belediyesinin mülkleri bu şirkete temlik olarak verilmiş. İşin acısı da budur. Parayı yatırdık ve temliği kurtardık. Kalan borcumuz da, 49 milyon 438 bin lira.” diye konuştu.

Başkanımız Topaloğlu’nun konuşmasının ardından gündemin maddelerinden Belediyemiz Sosyal Hizmet ve Yardım Yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmeliğin görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.

Belediyemiz Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün Görev ve Çalışma Yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmeliğin görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.

Beycik Mahallesi’nde kadastro çalışmaları için belirlenen bilirkişi Arif Namdar, yerel seçimlerde muhtar seçilmesinden sonra yerine yeniden bilirkişi seçilmesi konusunun görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından belediyemize hibe edilen Ford Cargo markalı yol süpürme aracının devir işlemleri konusunun görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi. Başkanımız Topaloğlu, konu ile ilgili, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı ve Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin ile telefonda görüştüklerini hatırlatarak, “Fatma hanımı Kemer’e davet ettik. Kendisi ile sürekli iletişim halinde olacağız. 3 tane çöp süpürme aracı şu anda Ankara’dan yola çıktı. Bugün veya yarın bize teslim edecekler. Bu sayede 244 bin lira tasarruf etmiş olduk. Kemer’e hayırlı olsun.” ifadelerine yer verdi.

Rize’nin Fındıklı Belediyesi’nin Belediyemiz ile kardeş kent ilişkisi kurulması teklif oy birliği ile kabul edildi.

Gündem maddelerinden sonra ise meclis üyelerinin verdiği önergeler okundu.

2016’dan beri devam eden Olympos Teleferik ile Antalya Akvaryum protokolleri, belediyemiz meclisinde önergeye sunularak Belediye Başkanımız Topaloğlu’na protokol yapma yetkisi verildi.

Bir önceki mecliste alınan kararda, Kemerspor 2003 Kulübü Derneği’nin Kemer ilçe Stadını kiralama talebinin görüşülmesi ve ilçe stadında dükkanlar hariç 11 yataklı lojmanın profesyonel spor kulübüne, 6 yataklı lojmanın amatör spor kulübüne, mevcut sahanın da her iki spor kulübüne 5 yıl süreyle kiraya verilmesi kararı alınmıştı. Söz konusu yerin kiraya verilecek ve ihaleye çıkılacaksa yasaya aykırı olmasından dolayı tekrar görüşülmesi ve 2020’de ihaleye çıkarılması oy çokluğu ile kabul edildi.

Göynük Mahallesi’ndeki 1761 numaralı parselde bulunan günübirlik alanın kamu yararına kullanılmak üzere, aynı şekilde Beldibi Mahallesi Göynük Çayı üzerinde yer alan 243 ve 49-67 numaralı parsellerin bulunduğu alanın kamu yararına kullanılmak üzere belediyemize tahsisi oy birliği ile kabul edildi.

Kemer sınırları içerisinde denize inen imarlı yolların açılması konusu oy çokluğu ile kabul edildi.

Kemer’de turizmin daha verimli hale getirilebilmesi, sorunların tespiti ve çözümleri konusunun görüşülmesi ve yeni bir komisyon oluşturulması oy birliği ile kabul edildi.

Göynük Mahallesi’nin 1761 numaralı parsel ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığının 25.06.2019 tarih ve 522781 sayılı kararı ile eğlence merkezi kullanımından ve önündeki günübirlik tesis alanının tesisin devamı niteliğinde olan günübirlik tesis alanına dönüştürülebilmesi için ilgili talebin görüşülmesi konusu oy birliği ile reddedildi.

Kemer’de faaliyette bulunan ticari işletmelerin önüne gölgelik ve kapanır tente yapılabilmesi konusu İmar Komisyonuna sevk edildi.

Tekirova Mahallesi 522 numaralı parselin bulunduğu alanda Kültür ve Turizm Bakanlığının 19.06.2019 tarihli yazısı ile onaylanarak 2.7.2019 tarihiyle 1 ay süreyle askıya çıkarılan plan değişikliği konusu oy birliği ile reddedildi.

Göynük Mahallesi’nde 1760 numaralı parselde yapılması düşünülen spor alanının görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.

Toplantı, bir sonraki toplantının 3 Eylül Salı saat 14.00 olarak karar alınmasıyla sona erdi.

Yardımcı Linkler

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Links

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Kemer Belediyesi

Kemer Municipality

İletişim Merkezi

Contact Center

444 0 297
info@antalya-kemer.bel.tr

Sosyal Medya

Social Media

Facebook Facebook Facebook Facebook