SATIN ALMA SAHİPLEN

549e08ff-1267-490b-8c1d-af44f757f798SATIN ALMA SAHİPLEN

Belediyemiz Sağlık İşleri Müdürü Özden Biber ve belediyemiz Hayvan Barındırma, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde görevli Veteriner Hekim Fevzi Uzun, Geçen ay Ovacık ve ve Gedelme yaylalara köpeklerin bırakılmasıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Arslanbucak Mahallesi’ndeki belediyemiz Hizmet Alanı’ndaki Hayvan Barındırma, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi önünde yapılan basın açıklamasında konuşan Veteriner Hekim Fevzi uzun, yaylalarda köpeklerin bırakılmasıyla ilgili yaşanan olayların üzücü olduğunu söyledi.

Bu tür olayların Türkiye genelinde yaşandığına dikkat çeken Uzun, “Türkiye’de belediyelerin barınakları ve klinikleri yok. Herkes işin kolayına kaçarak köpekleri bırakıyor. Biz Kemer Belediyesi olarak elimizden geleni yapıyoruz.” dedi.

YAYLALARDAN 45 TANE KÖPEK TOPLADIK

Belediye olarak hayvanlara her zaman sahip çıktıklarını anlatan Veteriner Hekim Fevzi Uzun, açıklamasına şöyle devam etti:

“Biz bugüne kadar yaylalardan 45 tane köpek topladık. Antalya Büyükşehir Belediyesi ve hayvanseverler aracılığı ile 4 tane daha hayvan aldık. Bu hayvanlar Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin barınağına gönderildi. Ayrıca 30 köpeğin ölüsüne ulaştık. Ulaşamadığımız ise 2 veya 3 tane hayvan kaldı. Hayvanseverlerin yardımıyla bölgede besleme çalışması da yapıyoruz. Aldığımız hayvanların birçoğu hava şartlarından dolayı hasta olmuş durumdaydı. Biz onların hemen tedavilerini yaptık. Bazılarının tedavileri devam ediyor. Tedavileri biten hayvanları kısırlaştırıyoruz.”

SATIN ALMA SAHİPLEN

Veteriner Hekim Uzun, belediyemize ait barınakta kapasitenin üzerinde bir çalışma yapıldığını anlatarak, “Barınakta şu anda 130 tane köpek, 45 tane de kedi var. Hiçbir hayvanı bırakmıyoruz. Belediye olarak biz bu hayvanlara ev arıyoruz. ‘Satın alma sahiplen’ diyoruz. Bu hayvanları hep birlikte kurtarmalıyız. Bu Türkiye’nin kanayan bir yarası. Bakanlığımızın bu konuda bir çalışması var.” ifadelerini kullandı.

a753271a-2bbb-4657-bcc0-532eeefef12e

YENİ BARINAK TALEBİMİZ VAR

Belediyemize ait barınağın şartlarının yeterli olmadığını aktaran Uzun, şunları kaydetti:

“Yeni barınak talebimiz var. Tarım ve Orman Bakanlığı’nda bekliyor. Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu da bu konuda çok çalışıyor. Hem barınak hem de ekipman olarak bir güncelleme içerisine girdik. Bakanlıkta yer tahsisini onaylarsa, Kuzdere Mahallesi’nde sanayinin yanında 22 dönümlük alan üzerine hastane bazında bir barınak yapmak istiyoruz. Bu alanda hayvanların rahatça yaşayabileceği ortamlar hazırlanacak.”

Sağlık İşleri Müdürümüz Özden Biber ise son aylarda medyada yer alan köpeklerin bırakılmasıyla ilgili olarak yaşananların üzücü olduğunu belirterek, “Biz belediye olarak hayvanlara sahip çıkıyoruz. Onlar da bizim bir canımız. Onlara şefkatle yaklaşmaya devam edeceğiz. Başkanımız Necati Topaloğlu da bu konuya titizlikle yaklaşıyor. Hayvanlara sahip çıkmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Yardımcı Linkler

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Links

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Kemer Belediyesi

Kemer Municipality

İletişim Merkezi

Contact Center

444 0 297
info@antalya-kemer.bel.tr

Sosyal Medya

Social Media

Facebook Facebook Facebook Facebook