Sahipsiz Hayvanlar Koruma Altında

Kemer Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakım Evi’ni denetleyen Başkan Mustafa Gül, “ Burada ayda ortalama 100 hayvanın tedavisi yapılıyor. Sahipsiz hayvanlara daima sahip çıkıyoruz. Halkımızdan da teşekkür alıyoruz” dedi.

İkisi veteriner olmak üzere toplam 7 personelin görev yaptığı Kemer Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakım Evi’ni ziyaret eden Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, birimlerde incelemelerde bulundu.

YÜZLERCE HAYVAN TEDAVİ EDİLDİ

Bakım Evi’nde 2017 yılında 552 kedi ve 315 köpeğin tedavilerini yapıldığını kaydeden Başkan Mustafa Gül, “Bu yılın Ocak ve Şubat aylarında 280 kedi, 18 köpek, birer tane de atmaca, karga ve güvercinin tedavisini gerçekleştirdik. 46 hayvanı sahiplendirdik. 204 hayvanda da kısırlaştırma işlemi gerçekleştirdik. Sokak hayvanlarının aç kalmaması için de imdadına yetişiyoruz. Mobil ekiplerimiz her gün mahalle mahalle dolaşarak kedi evlerine ve sokak hayvanlarının yoğun olduğu noktalara mama bırakıyor” dedi.

22 DÖNÜMLÜK BİR MERKEZ İNŞA EDİLECEK

Önümüzdeki aylarda hayata geçirilmesi planlanan Kemer Belediyesi Sahipsiz Hayvan ve Rehabilitasyon Merkezi Projesi hakkında da bilgiler veren Başkan Gül, “ Çamyuva Mahallemizde 22 dönümlük alana inşa etmeye planladığımız yeni merkezimizde sahipsiz hayvanlar için her şey düşünüldü. Burada kedi villaları, köpek evleri, tedavi merkezleri yer alacak. Ayrıca buraya küçük bir hayvanat bahçesi de kurarak Kemerlilerin ziyaretine açacağız” diye konuştu.

5 4 3 2 1

Yardımcı Linkler

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Links

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Kemer Belediyesi

Kemer Municipality

İletişim Merkezi

Contact Center

444 0 297
info@antalya-kemer.bel.tr

Sosyal Medya

Social Media

Facebook Facebook Facebook Facebook