Öğrencilere Veda Filmi Gösterimi

Kemer Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78’nci yılında öğrencileri de unutmadı.
Kemer Belediyesi Sosyal belediyecilik kapsamında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78’nci yıl dönümünde öğrencilere Atatürk’ü anlatan “Veda” filmini izletti.
Filmin 5 dakika arasında öğrencilerle beraber olan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül; önce nasihat etti sonra da katıldığı bir programda Atatürk sinevizyonu izlediğini, giydiği kıyafetlere ve yaptığı dansa hayran kaldığını anlattı. Çağının çok ilerisinde, modern bir kişiliğe sahip, 57 yıllık ömrünün yarısından fazlasını cephede geçiren, 10'dan fazla kitap yazan ve resmi kayıtlara göre 3 bin 997 kitap okuyan, Ulu Önderimiz Atamız diye sözlerine devam eden Başkan Gül; ilelebet ve sonsuza kadar hatırlatacak sizin gibi değerli gençlerimizin onu yaşatacağını düşünüyorum. Atamızın bize bıraktığı bu güzel Cumhuriyetimize sizler sahip çıkacaksınız. Dedi
Kemer Belediyesi Kültür Salonunda gösterilen “Veda” filmini öğrenciler büyük bir ilgiyle izledi. Lise öğrencilerine olmak üzere tek seans olarak toplamda 250 öğrenciye izletildi.
Film, Atatürk ve Salih Bozok’un Selanik’te çocuklukta başlayan arkadaşlıklarının aynı idealler peşinde öle kadar sürdüğünü iç burkan bir görsellikte gözler önüne seriyor. Film, Salih Bozok’un anlatımıyla bu dostluğun Atatürk’ün hayatının dönüm noktalarının vatanı kurtarmak için ölüme meydan okuyan bir kuşağın komutanının hikayesi olarak öğrencilerden büyük alkış aldı. İzlediklerinin etkisiyle bir kez daha Ata’ya hayran olan öğrenciler gururla salondan ayrıldılar.
Ayrıca filmi izleyen 250 öğrenciye sandviç ve içecek dağıtıldı.

9 8 7

Yardımcı Linkler

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Links

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Kemer Belediyesi

Kemer Municipality

İletişim Merkezi

Contact Center

444 0 297
info@antalya-kemer.bel.tr

Sosyal Medya

Social Media

Facebook Facebook Facebook Facebook