Kupalarını Başkan Gül’e Hediye Ettiler

Kemerli judocular şampiyon oldu

Kütahya’da düzenlenen Kuşak Güreşi Minikler Türkiye Şampiyonası’nda Erkekler Türkiye Şampiyonu olan Kemerli judocular, Başkan Mustafa Gül’ü ziyaret ederek kupalarını hediye ettiler.

Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından düzenlenen Kuşak Güreşi Minikler Türkiye Şampiyonası 29-30 Temmuz tarihlerinde Kütahya’da yapıldı. Şampiyonada Antalya’yı temsil eden Kemerli minik judocular Erkekler Türkiye Şampiyonu oldu

KEMER’İN GURURU OLDULAR

42 kiloda Abdülkadir Afşin ile 34 kiloda Mustafa Beyazıt Yıldırım birinci, 30 kiloda Muhammed Afşin ile artı 50 kiloda Mert Can ikinci oldu. Bu derecelerde Kemerli sporcular takım halinde Erkekler Türkiye Şampiyonu oldu. Ayrıca 28 kiloda Hanife Nur Yumuk da ikinci oldu. Kemer’in gururu olan 5 sporcu, antrenörleri Zehra Aslan ve Kadir Altınok ile birlikte Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü ziyaret ettiler. Antrenörler Zehra Aslan ve Kadir Altınok, Kemer Belediyesi’nin kendilerine her aşamada destek verdiğini belirterek Başkan Gül’e şampiyonluk kupasını hediye ettiler.

“FEDERASYONUN KURUCUSUYUM”

Sporcuları, antrenörlerini ve velilerini kutlayan Başkan Gül, sporculara birer tablet hediye etti. . Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’nu kuranlardan biri olduğunu kaydeden Gül, “Yaklaşık 25 yıl önce federasyonu Ali Toker ve o dönemin Elmalı Belediye Başkanı Hüseyin İnce ile birlikte kurmuştuk. Hatta kuruluş ücretini ben yatırmıştım. Federasyonun asbaşkanlığını da yaptım. Daha sonra bir vakıf kurarak pehlivanlarımıza destek olunmasını sağladık. Şu anda da sporcularımıza desteklerimiz devam ediyor. Kemerimizden böyle başarılı sporular çıkması bizi gururlandırıyor” diye konuştu.

DSC_0725 DSC_0719 DSC_0716

Yardımcı Linkler

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Links

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Kemer Belediyesi

Kemer Municipality

İletişim Merkezi

Contact Center

444 0 297
info@antalya-kemer.bel.tr

Sosyal Medya

Social Media

Facebook Facebook Facebook Facebook