Kosova’dan Başkan Gül’e Teşekkür

Kosova’dan 7 üniversitenin turizm ve dil bölümlerinde okuyan öğrenciler Kemer’deki turistik tesislerde staj yapacak. 7 rektörden ve aracı firma yetkilerinden oluşan heyet, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü ziyaret ederek projeye desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

Kosova’da bulunan Ferizay Üniversitesi, Prizren Üniversitesi, Jakova Üniversitesi, Prishtina Üniversitesi, Hacı Zeka Üniversitesi, İpek Üniversitesi ve Mitsovitsa Üniversitesi’nin turizm ve dil bölümlerinde okuyan öğrenciler, Kemer’deki çeşitli turistik tesislerde istihdam edilecek.

KOSOVALI HEYETTEN GÜL’E ZİYARET

Aracı firma olan Ayt Career Firması ile Kosova’daki üniversiteler arasında imzalanan protokol gereği turizm bölümü öğrencileri Kemer’deki otel, tatil köyü ve turistik işletmelerde staj görürken, dil bölümü öğrencileri tam zamanlı çalışacak. Bu 7 üniversitenin rektörleri Albana Berisha, Agron Bajraktari, Rame Vataj, Yıldırım Soner, Fadil Millaku, Alush Musaj, Naser Sahiti, Türkoloji Bölüm Başkanı Yıldırım Sone ile firma yetkilileri Hakan Bahadır Sert, Turhan Özdemir ve Berisha Albana’dan oluşan heyet, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü ziyaret ederek projeye desteğinden dolayı teşekkür ettiler.

“KEMER YERYÜZÜ CENNETİ”

Konuk heyete Kemer turizmin hakkında bilgi veren Başkan Gül, “Kemer 1980’li yılarda Türkiye’nin resmi olarak turizme açılan ilk bölgesi oldu.. Kemer’de 308’i turizm bakanlığından onaylı toplam 400 turistik tesis ve 150 bin turistik yatak kapasitesi var. Normal nüfusumuz 43 bin civarındayken yaz aylarında gelen turistlerle nüfusumuz 350 bine çıkıyor. Kemer için sloganımızı ‘Cennete gitmek için ölmek gerekmez’ olarak belirledik. Yeryüzü cenneti Kemer’imizi bütün dünyada tanıtıyoruz” dedi.

“BU İŞBİRLİĞİ ÇOK ÖNEMLİ”

Konuk heyet adına konuşan Agron Bajraktari ise, “Geçmişimizin Türkiye ile benzer noktaları çok Üniversiteler arası yaptığımız bu anlaşma turizm açısından da çok önemli. Antalya’da ve Kemer’de turizmin ve belediyelerin bu kadar gelişmiş olması bizi motive ediyor. Yaptığımız işbirliğinin çok verimli olacağına inanıyoruz” dedi.

4 kosova heyet 3 kosova heyet 2 kosova heyet 1 kosova heyet

Yardımcı Linkler

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Links

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Kemer Belediyesi

Kemer Municipality

İletişim Merkezi

Contact Center

444 0 297
info@antalya-kemer.bel.tr

Sosyal Medya

Social Media

Facebook Facebook Facebook Facebook