Kemer’de Şehitler ve Sünnet Olan Çocuklar İçin Mevlit Okutuldu

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, sünnet edilen 124 çocuk için ve Güneydoğu’da şehit olan Askerlerimiz için mevlit okuttu.
Başkan Gül, artan terör olayları ve şehit cenazelerine gösterilen saygıdan dolayı 15 Ağustos bu gün yapılması planlanırken iptal edilen sünnet şöleninin yerine hem şehitlerimiz için hem de Sünnet olan çocuklar için Kemer Huzur camide mevlit okuttu.
Huzur camide yapılan yemekli mevlit programına, Antalya MHP İl Başkanı Ali Adnan Kaya, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Eşi Neşe Gül, Başkan Yardımcısı Semih Top, Kemer MHP İlçe Başkanı H.Hüseyin Karadüz, Kemer Belediyesi Meclis Üyeleri, Sedat Akan, Recep Yılmaz, Cumali Afşin, Ahmet Ali Güven, Özcan Çeliktaş, MHP Kemer İlçe Kadın Kolları Başkanı Zeynep Nizam, Sünnet Olan çocuklarının aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Mevlit programında bir konuşma yapan Kemer Müftüsü Ayhan Ermiş “böyle anlamlı bir günü düzenleyen başta Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’e, Kemer belediyesine ve emeği geçen Kemer Belediyesi Personeline teşekkür etti. Mevlid-i Şerif ve ilahiler sonrası dua edildi. Duada şehitler için ruhları şad, makamının cennet olması için eller semaya kaldırıldı
Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül yaptığı açıklamada ” şehit cenazelerine gösterdiğimiz saygıdan dolayı bugün yapacağımız şölenimizi iptal ettik. Sünnet edildikten sonra kıyafetlerini dağıttığımız çocuklarımız ve şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okutarak, hem şehitlerimizi rahmetle andık hem de sünnet edilen çocuklarımız dualarla erkekliğe ilk adımlarını atmış oldular. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına da sabır diliyorum. Her zaman şehitlerimizin ailelerinin yanında olacağız, kapımız ve gönlümüz onlara her zaman açık olacaktır" diye konuştu.
124 ÇOCUĞA ÇEYREK ALTIN
Sünnet şöleninin iptal edilmesinin ardından Türk Bayrakları ile şehir turu yapan 124 Çocuk ve aileleri mevlit programı için huzur camiye geldiler. Huzur Camide okunan duaların ardından her çocuğa bir çeyrek altın takıldı. Altınları Antalya MHP İl Başkanı Ali Adnan Kaya, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Eşi Neşe Gül, Meclis Üyeleri ve Protokol üyeleri dağıttı.

7 6 5 4 3 2 1

Yardımcı Linkler

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Links

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Kemer Belediyesi

Kemer Municipality

İletişim Merkezi

Contact Center

444 0 297
info@antalya-kemer.bel.tr

Sosyal Medya

Social Media

Facebook Facebook Facebook Facebook