Kemer’de Yılın İlk Meclis Toplantısı Yapıldı

Kemer Belediyesi 2017 Ocak ayı meclis toplantısı Başkan Mustafa Gül Başkanlığında yapıldı.
Toplantıya Meclis üyelerinden Emine Canik, Bayram Karamanlar ve Yunus Nergiz katılmadığı toplantıda önce Başkan Mustafa Gül Tüm Meclis Üyelerinin yeni yılını kutladı ve birer takım Kalem seti ve ajanda hediye etti.
2016 yılında yaşadığımız kötü geçen bir sezonun 2017 yılında iyi geçmesini temenni eden Başkan Gül; Bizlerde bu mücadelemizi Kemer halkının huzuru güveni onların Kemerdeki yaşam şartlarını olgunlaştırmak için yapılan bir çalışmanın içindeyiz. Bu dönemde ben özellikle kendim ve daire müdürü arkadaşlarımız olaraktan eğer herhangi bir arkadaşlarımızın kalbini kırdıysak bu hizmet anlayışı içerisinde ben ve arkadaşlarım adına sizlerden özür diliyorum. Biz Kemer halkının işçisi olarak ta kendimizi görmeliyiz diye sözlerine devam eden Başkan Gül; Tabi ki 2016 turizm açısından çok yoksul bir yıl geçirdik. Bu dönem içerisinde, özellikle küçük esnaflarımız büyük bir sıkıntıyı geride bıraktılar ama şunun farkındayız ki; 2016’yı bir daha yaşamaya ne halkımızın ne esnafımızın ne otelcimizin ne de belediyemizin dayanacak gücü kalmadı. Özelikle turizm bölgelerinde kontak kapatacak duruma geldik. Ama bunun sevindirici olanı talihsiz bir olay yaşamamıza rağmen , Rus elçisinin vurulması ile ilgili bir sıkıntı olur mu diye baktım. İki deneyimli liderimiz bunun başka güçler tarafından, bir Rus uçağının düşürülmesinde ki hainlerin çıkması ve ülkeyi çıkmaza sokmaları buradan belli oluyordu. İki ülke arasına girebileceklerini zannedenler başımızda deneyimli bir lider karşımızda deneyimli bir lider var inşallah kriz olmaz diye düşünüyorduk ve de sıkıntıdan teğet geçtiğimizi düşünüyoruz. Türkiye'ye destek olarak İngiltere basınında çıkan bir haber için İngiltere basınına da teşekkür eden başkan Gül, bizim için sevindirici bir olaydır. İngiltere de olduğu gibi Avrupa'daki basın da inşallah bunu gerçekleştirir. Halkımızın da bu konuda cesaretli olacağını düşünüyoruz. Çünkü pislik terörün içerisinden birlik ve beraberlik içerisinde korkmadan cesaretle çıkacağız. İnşallah bundan sonra 2017 yılını bunları yaşamadan hep birlikte geçiririz. Dedi .
Gündemin ikinci maddesinde yer alan bir önceki toplantıda alınan kararlara ait karar özetlerinin okunması.
Gündemin Üçüncü maddesi, Bir önceki yılın Gelir ve Giderleri ile bunlara ilişkin hesap kayıt ve işlemlerinin denetimi için Denetim Komisyonu Üyelerinin belirlenmesi. Üye sayısı 5’e çıkartılması oy birliği ile kabul edilirken bağımsız adaylardan Semih Top, Recep Yılmaz ve Özcan Çeliktaş, MHP’den Cumali Afşin ve AK Partiden Halit Çilengir seçildi.
Gündemin Dördüncü maddesinde yer Belediyemizin 2017 yılı Gelir tarifesine Salı Pazarı Temizlik Hizmetlerine Katılım Payının eklenmesi konusunun görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin Beşinci Maddesi Belediyemizde kadro karşılığı sözleşmeli olarak çalıştırılan personellerin, yeni çalıştırılmak istenilen sözleşmeli personellerin ve 2017 yılında ödenecek ücretlerinin belirlenmesi konusunun görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin Altıncı Maddesinde yer alan Huzur hakkı ücretinin belirlenmesi konusunun görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin Yedinci maddesi Belediyemiz Zabıta Memurlarına verilecek fazla mesai ücretinin görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin Sekizinci maddesi, Alevi Kültür Denekleri Kemer Şubesinin Merkez Mahallesindeki iş yerinin tahsis süresinin uzatılması ile ilgili talebinin görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin Dokuzuncu maddesi, Kemer Çamyuva Mahallesi Sarıören Deresi ile 69 Ada 04 parsel önü dahil bölgede kıyı kenar çizgisi ile özel mülkiyet sınırı arasında kalan yeşil alan, park üzerine imar planına uygun olarak sahil düzenleme projesi kapsamında yapılacak olan 8 adet büfe ünitesinin kira süresinin belirlenmesi konusunun görüşülmesi oy çokluğu ile 3 yıl olarak kabul edildi.
Gündemin Onuncu maddesi, Belediyemizin 2017 yılı Gelir Tarifesinin 28.maddesinde yer alan "Vaziyet Planı Tasdik ücreti" ile 29.maddesinde yer alan "Yapı İzni için yol hizmet ücreti" nin yeniden belirlenmesi konusunun görüşülmesi komisyona sevki oy birliği kabul edildi.
Gündemin On birinci maddesi Meclisin Tatil yapılacağı ayın belirlenmesi; Temmuz 2017 olarak belirlendi.
Bir sonraki meclis toplantı ayının ve günün belirlenmesinin ardından meclis dağıldı. Bir sonraki meclis toplantısı 6 Şubat 2017 Saat 14.00 olarak belirlendi.

15 14 13

Yardımcı Linkler

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Links

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Kemer Belediyesi

Kemer Municipality

İletişim Merkezi

Contact Center

444 0 297
info@antalya-kemer.bel.tr

Sosyal Medya

Social Media

Facebook Facebook Facebook Facebook