Kemer’de Çocuk İstismarı Protesto Edildi

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ve eşi Neşe Gül öncülüğünde Kemer Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan Kemerliler çocuk istismarını ve kadına şiddeti protesto etti. Çok sayıda vatandaş 'Bedenime dokunma', 'Çocuk istismarına hayır' ve 'Kadına şiddete hayır' yazılı dövizlerle protesto gösterisinde yer aldı.

Son zamanlarda artan çocuk istismarı ve kadına şiddet olayları Türkiye’nin 4 bir yanında kınanırken Kemer ilçesinden de protesto sesleri yükseldi. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ile eşi Neşe Gül’ün öncülüğünde Kemer Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen Kemerliler, 'Bedenime dokunma', 'Çocuk istismarına hayır' ve 'Kadına şiddete hayır' yazılı dövizlerle çocuk istismarını ve kadına şiddeti nefretle kınadılar.

KATILIM YÜKSEK OLDU

Başkan Mustafa Gül, eşi Neşe Gül, Başkan Yardımcısı Ahmet Can, meclis üyeleri Recep Yılmaz, Özcan Çeliktaş, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Gökçe Bozkurt, CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sinan Can, partililer, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda Kemerli vatandaşın katıldığı protesto gösterisinde, hep bir ağızdan atılan sloganlarla çocuk istismarı, çocuk tecavüzleri ve kadına şiddet protesto edildi

“NELER OLUYOR BİZE?”

Burada bir konuşma yapan Neşe Gül, “Her geçen gün ‘ne oluyor bu topluma?’ diye düşündürecek çocuk tecavüz ve istismarlarını duydukça yüreğimiz sızlıyor, uykularımız kaçıyor. Neler oluyor bize? Çocuk komşusuna su içmeye gidiyor öldürülüyor, parktan, evinin önünden kaçırılıp tecavüz ediliyor, okulda öğretmenin tecavüzüne uğruyor, kreşte tecavüze uğruyor. Çocuğumuzu dinimizin güzelliklerini öğrensin diye kuran kurslarına gönderiyoruz tecavüz ediliyor, dövülüyor. Otobüse, minibüse, servise biniyor tecavüze uğruyor. Düğünlerde uyurken tecavüz ediliyor. Hatta evinde, en korunaklı yerde babası tarafından tecavüz ediliyor. Çocuklarımızı evin önüne ve parklara çıkaramaz duruma geldik. Komşularımıza, akrabalarımıza, öğretmenlerimize güvenemez olduk” dedi.

“TECAVÜZÜN İYİ HALİ OLMAZ”

Tüm siyasilere, hâkimlere, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’na, Emniyet Müdürlüğü’ne seslenen Neşe Gül, “ Çocuklarımıza ve bizlere rahat nefes aldıracak, doğal yaşam hakkımızı, özgürlüğümüzü tekrar sağlayacak, bu sapıkları, çocuk istismarcılarını engelleyecek ve çocuk evliliklerini teşvik edenlere ‘dur’ diyecek caydırıcı kanunlar ve düzenlemeler yaparak bu gidişata bir son verin. Çocuk tecavüzcüsünün iyi hali, hafifletici sebebi, çocuğun rızası diye bir durum söz konusu olamaz. Çocuk istismarı ve tecavüzü çocuğun başlamadan bitirilen yaşamıdır. Bizler endişelerimiz ve korkularımızdan dolayı hapis hayatı yaşıyoruz, çocuklarımızı da izole ederek onlara da hapis hayatı yaşatıyoruz” şeklinde konuştu.

“EN AĞIR CEZALAR VERİLSİN!”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatanı korumak çocukları korumakla başlar” özdeyişini hatırlatan Neşe Gül, “ Bizleri paranoyak bir toplum haline getiren bu sapıklara ‘dur’ diyecek yaptırımları, hafifletici sebep, iyi hal ve çocuğun rızası söz konusu olmadan toplumun yüreğine su serpecek, çocuklarımızın güvenliğini arttıracak, en ağır cezaların uygulanacağı kanunların çıkarılmasını bekliyor ve toplum olarak talep ediyoruz” diye konuştu.

12 11 4 3 2 2(1) 1

Yardımcı Linkler

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Links

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Kemer Belediyesi

Kemer Municipality

İletişim Merkezi

Contact Center

444 0 297
info@antalya-kemer.bel.tr

Sosyal Medya

Social Media

Facebook Facebook Facebook Facebook