Kemer Turizmi İyiye Gidiyor

Ocak ayı meclis toplantısında ilçe turizmdeki son durumu değerlendiren Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Baltık ülkelerinden ve Rusya’dan gelen erken rezervasyonlar sevindirici... Fiyatlarda da yükselme var” diye konuştu.

Kemer Belediye Meclisi 2018 yılının ilk toplantısını yaptı. Toplantıda 14 gündem maddesi karara bağlandı. Meclis gündemine geçilmeden bir konuşma yapan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, ilçe turizminin son durumu değerlendirdi.

“2017’Yİ ARTIŞLA KAPADIK”

Bu yıl iyi bir turizm sezonu geçireceklerine inandığını kaydeden Başkan Gül, “2016 yılında çok kötü bir turizm sezonu yaşadık. Turistik işletmeler büyük zararlar etti. Belediye olarak biz de alacaklarımızı alamadık. Ancak durumu yakından bildiğimiz için herhangi borç takip işlemi yapmadık. 2017 yılında ise Antalya’ya 10 milyon turist gelirken bunun yaklaşık 4 milyonu Kemer’imize geldi. Gelir açısından çok iyi bir sezon geçirmesek de doluluk bakımından iyi bir sezon oldu. Şu günlerde ise Baltık bölgesinden önemli oranda erken rezervasyonlar geliyor. Rus pazarından da yavaş yavaş rezervasyonlar başladı. Önümüzdeki günlerde rezervasyonlarda daha da artış bekliyoruz. Avrupa’dan gelecek turist sayısı da artacaktır. Otelcilere sorduğumuzda oda ücretlerinin geçen yıla oranlar 2-12 dolar arasında artış sağlandığını belirtiyorlar. İlçemizdeki gelir açığını 3-5 yıla kapatırız diye düşünüyorum” dedi.

YERLİ TURİST ATAĞI

Yerli turisti de çok önemsediklerini kaydeden Başkan Mustafa Gül, “Yerli turistteki pazar payının yüzde 35’ini Kemer’imize çekmeyi ve ilçemize 750 bin turist getirmeyi hedefliyoruz. Bu konuda önemli çalışmalar yaptık. Adana, Gaziantep ve Hatay’da tanıtımlar gerçekleştirdik. Bu kentlerdeki bütün seyahat acentelerini ziyaret ettik. Şimdi sırada Ankara’da var. KETOB, KETAV ve Kemer Belediyesi olarak 9-11 Ocak tarihlerinde gerçekleştireceğimiz programla Ankara’daki 700 seyahat acentesi yetkilisi görüşeceğiz. Ardından Karadeniz ve Marmara’da tanıtım turlarımız olacak. Sezonumuzun iyi gitmesini diliyorum” dedi.

GÜL’DEN İŞÇİLERE MÜJDE

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün açıklamalarının ardından gündem maddelerine geçildi. Meclis Denetim Komisyonu’na Semih Top (CHP), Ahmet Ali Güven (MHP) ve Yunus Nergiz (AK Parti) seçildi. Meclis toplantısında ayrıca sözleşmeli personellere ve zabıta memurlarına ödenecek ücretlerin belirlenmesi, belediyeye bir harita mühendisi alınması ile ilgili maddeler oy birliği ile kabul edildi. Bu maddeler görüşülerken açıklamalarda bulunan Başkan Gül, “Belediyemiz tarafından bir şirket kurulacak ve tüm işçilerimiz artık belediyemizin kadrolu işçileri olacak. Bu düzenlemeyi Nisan ayına kadar tamamlayacağız. O zamana kadar işçilerimize maaşlarını doğrudan temin yoluyla ödeyeceğiz” diye konuştu.

BELEDİYE HESTOUREX’E KATILACAK

Meclis toplantısında ayrıca Yeni Kemer Belediye Spor Kulübü Derneği’ne yapılan araç tahsis süresinin 1 yıl uzatılması kabul edilirken, kamu kurum ve kuruluşları ile spor kulüpleri tarafından talep edilen belediye araçlarının il içi ve il dışı görevlendirilmesi de karara bağlandı. Mecliste kabul edilen bir diğer konu ise 05-08 Nisan 2018 tarihinde 2.si yapılacak olan "HESTOUREX Dünya Sağlık ve Spor Turizmi Fuar ve Kongresine" Kemer Belediyesi’nin de katılması oldu.

5 ocak meclis 4 ocak meclis 3 ocak meclis 2 ocak meclis 1 ocak meclis

Yardımcı Linkler

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Links

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Kemer Belediyesi

Kemer Municipality

İletişim Merkezi

Contact Center

444 0 297
info@antalya-kemer.bel.tr

Sosyal Medya

Social Media

Facebook Facebook Facebook Facebook