Kemer İçin Gurur Verici Tablo

Ukrayna’dan Turizm İçin Güzel Haberler

Bu sene 22. Kez yapılan ve Ukrayna’nın en büyük fuarı olan Kiev Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı’ndaki (The Ukraine International Travel & Tourism Show (UITT2016) da Türkiye'ye özellikle de Kemer bölgesine olan ilgi dikkat çekici.
Fuardan günler öncesi Ukrayna Parlamentosu turizm konseyi ve Ukrayna iş adamları derneği tarafından meclis sarayında yapılacak olan “Turizm Alanında Ukrayna ve Türkiye Hükümetlerinin İşbirliği Yolları” adlı bir toplantıya konuşmacı olarak davet edilen Belediye Başkanı Mustafa Gül, Ukrayna iş adamları derneği tarafından onur konuğu olarak ağırlanıyor. Toplantı öncesi Başkan Mustafa Gül, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve beraberindeki heyete ilk önce Ukrayna Parlamento binası gezdirilerek, binanın tarihçesi yetkililer tarafından anlatılarak tanıtıldı. Ardından Kemer ve Alanya heyeti, Ukrayna büyükelçiliği yetkilileri, Ukrayna parlamentosu üyeleri, parlamento turizm konseyi üyeleri, Ukrayna iş adamları derneği ve basta Kiev Belediyesi olmak üzere diğer Ukrayna turizm kapasitesi olan şehir belediye başkanları ile belediyeler birliği başkanının katıldığı toplantıya geçildi.
Toplantıda genel olarak Ukrayna turizm politikasının Türkiye ve özellikle Kemer ve Alanya bölgesi uygulamaları örnek alınarak yönlendirilmesi, yerel yönetimlerin bu konudaki Katkılarının neler olabileceğini konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantının açılış konuşmasını yapan parlamento turizm komisyonu başkanı, milletvekili Anna Romanova Ukrayna’nın içinde bulunduğu sorunlara değinerek, turizm konusunda karşılıklı işbirliğine kararlı olduklarını ve özellikle Türkiye'ye gelen Rus turist açığını kapatmaya Ukrayna olarak talip olduklarını belirtti. Arthur Platini, Inan Sporish ve Denis Silantev başkanlığında devam eden toplantıda, Belediye Başkanı Mustafa Gül yaptığı konuşmada, Kemer’de turizmin hangi aşamalardan geçerek dünya bankasının Kemer’e yaptığı ilk turizm yatırımından bugün nasıl marka olduğu ve bu süreçte yerel yönetim olarak verilen desteği ve çalışmaları anlatarak, Ukrayna yatırımcıların Kemer’e yapacakları yatırımları her iki tarafın yararı gözetilerek destekleyeceğini ve bu konuda işbirliğine hazır olduğunu ifade etti. Kemer’i tanıtan kısa bir video filmin izlenmesinden sonra Başkan Gül tüm komite üyelerini Kemer’e davet ederek, yapmış olduğu " hep beraber 24 Ağustosta Ukrayna zafer bayramını Kemer de kutlayalım" teklifi büyük bir coşku ile kabul gördü. Yaklaşık 3 saat süren ve Ukrayna devlet televizyonunun toplantıyı internet üzerinden canlı yayınladığı toplantı sonrası heyet, geleneksel Ukrayna restoranında Başkan Gül onuruna verilen yemeğe geçti. Yemeğe Ukrayna heyetinin yanı sıra Kemer heyetinden de Kemer Belediyesi Meclis Üyeleri Sedat Akan, Cumali Afşin ve Ahmet Ali Güven’de katıldı.

2 1

Yardımcı Linkler

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Links

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Kemer Belediyesi

Kemer Municipality

İletişim Merkezi

Contact Center

444 0 297
info@antalya-kemer.bel.tr

Sosyal Medya

Social Media

Facebook Facebook Facebook Facebook