Kemer, Cemevi'ne Kavuşuyor

Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir’den Başkan Mustafa Gül’e teşekkür

KEMER, CEMEVİ'NE KAVUŞUYOR

Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir, Kemer Cemevi’nin yapımı için Arslanbucak’ta bir arsa tahsis eden Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’e teşekkür etti. Başkan Gül de Demir’e Kemer’i ziyareti anısına bir plaket verdi.

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün özel gayretiyle Arslanbucak Mahallesi 430 ada 3. parselde bulunan 1.400 metrekarelik arsa Kemer Cemevi yapımı için Alevi Kültür Dernekleri Kemer Şubesi’ne tahsis edildi. AKD Yöneticileri Başkan Gül ile kahvaltıda bir araya gelerek bu tahsis için teşekkür ettiler

KAHVALTIDA BULUŞTULAR
Aspava Restoran’da düzenlenen kahvaltıya Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Alevi Kültür Dernekleri (AKD) Genel Başkanı Doğan Demir, AKD Genel Başkan Yardımcısı Keziban Kaya ve Ali Aktaş, AKD Kemer Şube Başkanı Ersegün Çam, İstanbul Gerçeği Haber Portalı Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci- Yazar İmambakır Üküş ve AKD Kemer Şubesi üyeleri katıldı.

“BENİM İÇİN BÜYÜK BİR ONUR”
Yasal prosedürlerin tamamlanmasıyla Arslanbucak’ta bulunan 1.400 metrekarelik arsanın Kemer Cemevi için tahsis edileceğini kaydeden Başkan Mustafa Gül, “2009 yılında göreve gelir gelmez, Kemer Belediyesi’ne ait büyük bir salonu AKD Kemer Şubesi’ne tahsis ettik ve bu tahsisi her yıl uzattık. Ancak Alevi kardeşlerimizi kalıcı bir Cemevi binasına kavuşturmak istiyoruz. Kısa sürede inşa edilecek olan Kemer Cemevi’nin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Alevi kardeşlerimizi böyle bir mekânı kavuşturmak benim için büyük bir onurdur” dedi.

BAŞKAN GÜL’E TEŞEKKÜR
AKD Genel Başkanı Doğan Demir ise, “Derneğimize olan yakın ilgisini ve desteğini takdirle takip ettiğimiz Kemer Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Gül’e, Kemer’i bir Cemevi’ne kavuşturacağı için çok teşekkür ediyoruz. Kemer Belediyesi’nin yaptığı bu tahsisle artık ibadetlerimizi sağlıklı yapabileceğimiz bir mekâna kavuşmuş olacağız” diye konuştu. Başkan Gül, AKD Genel Başkanı Doğan Demir ile Gazeteci Yazar İmambakır Üküş’e Kemer’i ziyaretleri anısına birer teşekkür plaketi verdi. Kahvaltının ardından dernek yöneticileri Cemevi’nin yapılacağı arsayı incelediler.

28 27 26 25

Yardımcı Linkler

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Links

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Kemer Belediyesi

Kemer Municipality

İletişim Merkezi

Contact Center

444 0 297
info@antalya-kemer.bel.tr

Sosyal Medya

Social Media

Facebook Facebook Facebook Facebook