KADIN SAĞLIĞI MERKEZİ TIRI KEMER’DE

4

KADIN SAĞLIĞI MERKEZİ TIRI KEMER’DE

Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu, Kemer’de hizmete başlayan Kepez Belediyesinin ‘Kadın Sağlığı Merkezi Tırı’nı ziyaret etti.

Kepez Belediyesi'nin içerisinde tıbbi cihazlar ile sağlık görevlilerinin olduğu gezici 'Kadın Sağlığı Merkezi Tırı', Kemer’deki Uygulama Oteli’nin önünde hizmet vermeye başladı.

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde Antalya'nın 19 ilçesinde kanser taraması yapacak olan mobil sağlık TIR'ı Kemer’de hizmet vermeye başladı.

Kadınların kanserle ilgili risk grubuna girip girmediklerinin belirlenmesinin amaçlandığı proje kapsamında, meme kanseri taraması için mamografi çekimi, rahim ağzı kanseri taraması için smear ve HPV DNA testi, bağırsak kanseri taraması için gaitada gizli kan testi gerçekleştiriliyor.

Gezici sağlık merkezinde 2 röntgen teknisyeni, 1 ebe, 1 acil tıp teknisyeni, 1 danışma görevlisi yer alıyor. Meme kanseri 40 ile 69 yaş, rahim ağzı kanseri 30 ile 65 yaş, bağırsak kanseri ise 50 ile 70 yaş aralığı kadınlarda araştırılıyor.

Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, Belediye Başkan Yardımcımız Emin Gül ve davetliler hizmet vermeye başlayan sağlık tırını ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Kaymakam Dayanç, hizmetin vatandaşın ayağına kadar geliyor olmasının güzel bir şey olduğunu söyledi.

Sağlık tırının Kemer’e gelmeden önce gerekli bütün duyuruların gerek Kaymakamlık tarafından gerekse belediyemiz tarafından yapıldığına dikkat çekerek, “İnşallah hayırlara vesile olur. Birlikteliği temsil ediyor. Bir tarafta Kepez Belediyesi, bir tarafta Kemer Belediyesi bir tarafta da İl Sağlık Müdürlüğü. Güzel bir uygulama. Bu tarz hizmetler, vatandaş açısından çok önem arz ediyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Hakan Tütüncü, sağlık tırının Kepez’in bütün mahallelerinde örnek bir hizmet için sunulduğunu ve çok beğenildiğini belirterek, gelen talepler üzerine Antalya’nın 19 ilçesinde de hizmet vermeye başladıklarını söyledi.

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü ile yapılan ortak çalışmalar kapsamında Antalya’nın bütün ilçelerinde yaşayan kadınların ayağına hizmet götürmek istediklerini anlatan Tütüncü, “Kemer Belediye Başkanımız ve Kaymakamımız bizim bu ziyaretimizi ilgiyle karşıladılar ve güçlerimizi birleştirdik. Sağlık Bakanlığının ve belediyelerimizin gücünü birleştirince ortaya güzel bir sağlık hizmeti çıkıyor. Sağlık tırı buraya gelmeseydi herkes Antalya’ya gitmek zorunda kalacaktı. Biz, el birliği ile hizmeti vatandaşın ayağına getiriyoruz.” dedi.

Başkanımız Topaloğlu ise halka yapılan hizmetten dolayı Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür etti.

Sağlık tırının Kemer’de hizmet vermesi için belediye olarak her türlü desteği verdiklerini anlatan Başkanımız Topaloğlu, “Sosyal medyada her türlü desteği verdik. Bunlar güzel şeyler. Belediye olarak Beldibi’nden Çıralı’ya kadar tüm mahallelerimizde sağlık tırına gelmek isteyen ama gelemeyen vatandaşlarımızın transferlerini sağlayacağız. Bu bir hizmettir. Güzel olan her şeyin içerisinde Kaymakamlık da olacak, Kepez Belediyesi de olacak biz de olacağız. Biz belediye olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Yapmış oldukları hizmetten dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür de meme kanseri ve sağlık tırının işlevi hakkında bilgiler verdi.

Konuşmaların ardından havaya pembe balonlar bırakıldı.
Mobil sağlık merkezinde, kadınlara yönelik meme, rahim ağzı ve bağırsak kanseri taraması yapılıyor. Sağlık tırı, 19 Şubat Çarşamba akşamına kadar Kemer’de olacak.

5 3 2 1

Yardımcı Linkler

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Links

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Kemer Belediyesi

Kemer Municipality

İletişim Merkezi

Contact Center

444 0 297
info@antalya-kemer.bel.tr

Sosyal Medya

Social Media

Facebook Facebook Facebook Facebook