EKİPLERİMİZ KARINCA MİSALİ ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR

73131866_1247652352089343_4695883762729222144_n

EKİPLERİMİZ KARINCA MİSALİ ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, ilçe genelinde yaptığı çalışmalarına hızla devam ediyor.

Kemer’i adeta yeniden inşa eden ekiplerimiz, Göynük Mahallesi’nde yol, kaldırım ve yol kaplama işlerinde son aşamalara geldi.

KURTULUŞ CADDESİ YENİ HALİNE KAVUŞUYOR

Göynük Mahallesi Kurtuluş Caddesi 3015, 3252 ve 3012. sokaklarda yol ve kaldırım çalışmalarına aralıksız devam eden fen işleri ekiplerimiz, 1400 metre orta refüj beton kalıp işçiliğini tamamlayarak, bugüne kadar toplamda 1000 metre yağmur suyu drenaj hattı, 5000 metrekarelik alanda kilitli taş kaplama işlemlerini yaptı.

Yapılan çalışmalarla adeta yeniden inşa edilen Kurtuluş Caddesi’nde asfalt çalışmaları da hazırlanıyor. Ekiplerimiz, orta refüjde 30 adet çift konsollu dekoratif aydınlatma direkleri ile çalışmalarını tamamlayarak halkın kullanımına kazandıracak.

HURDAYA AYRILAN MALZEMELERİ GERİ KAZANIYORUZ

Hizmet aşkıyla çalışan ekiplerimiz, israfın da önüne geçmek amacıyla, hurdaya ayrılan masa ve sandalye gibi malzemeleri onarıp yeniden kullanılır hale getiriyor.

Ahmet Erkal Spor Tesislerinde Halk Eğitim ve Etüt Merkezi yapım çalışmaları devam ediyor. 12 adet eğitim salonu, idare hizmet ofisi ve kafe yapım işlerini hızla sürdüren ekiplerimiz, sıva, boya, alçı, asma tavan, seramik kaplama, sıhhi tesisat, elektrik tesisatı ve çevre düzenlemesini de belediyemizin kendi imkanları ile üretiyor.

Hurdaya ayrılan birçok sandalye ve masalar, ekiplerimiz tarafından bakım, tamir ve boya işleri yapılarak piyasa değerinin yüzde 20’si maliyetinde geri kazandırılıyor. Geri kazanılan bu malzemeler yapımı tamamlandıktan sonra etüt merkezinde kullanılacak.

Hurda malzemeleri iyi değerlendirerek hem israfın önüne geçen ekiplerimiz hem de eğitime büyük katkı sağlamış oluyor. Ekiplerimizin amacının, piyasadan hazır ürün almak yerine belediye olarak kendi el emeğimiz ile yapılan malzemeleri kullanmak olduğu belirtildi.

Eğitime destek alanında çalışmalarına devam eden ekiplerimiz, öğrenci servislerinin giremediği ve bir çok gencin okullara ulaşmada problem yaşadığı Ulupınar Hayıtlı mevkisinde stabilize yol düzenleme işlerini de tamamladı.

Ekiplerimiz, beton blok büzlerini de kendisi üreterek, ulaşım problemlerini ortadan kaldırıyor. Günde iki adet üretilen büzler ile ulaşım problemleri aşılmakta , dere ıslahları rahatlıkla yapılmaktadır .

OLYMPOS İLE ÇIRALI BİRBİRİNE KAVUŞUYOR

Devlet Su İşleri (DSİ) Bölge Müdürlüğü’nün uygun görüşü alındıktan sonra Çıralı Deresi ıslah çalışmaları devam ediyor. Belediye olarak üretilen beton büzler ile minimum 4,5 metre genişliğinde olacak olan Çıralı Olympos arasında geçit tamamlanmış olacak.

Ekiplerimizin özverili çalışması neticesinde itfaiye, ambulans ve iş makinelerinin acil durumlar karşısında engelleri kolayca aşması sağlanacak.

Yeni Mahalle muhtarlık hizmet binasının çalışmalarını tamamlayan ekiplerimiz, modern ve estetik görünüşü ile dikkat çeken binada elektrik ve su bağlantılarını tamamlamasının ardından hizmete açılacak.

Çamyuva Mahallesi Şehitler Caddesi’nde de yapılan asfaltlama sonrası yeni kaldırım çalışmalarına başlayan ekiplerimiz, Arslanbucak Mahallesi 231, Kırkgeçit ve Nergiz sokaklarda kilit taş ve kaldırım yapım çalışmalarına devam ediyor.

Ekiplerimize kolaylıklar diliyoruz.

Yardımcı Linkler

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Links

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Kemer Belediyesi

Kemer Municipality

İletişim Merkezi

Contact Center

444 0 297
info@antalya-kemer.bel.tr

Sosyal Medya

Social Media

Facebook Facebook Facebook Facebook