CUMHURİYETİMİZİ COŞKUYLA KUTLADIK

1 (1)

CUMHURİYETİMİZİ COŞKUYLA KUTLADIK

Başkanımız Topaloğlu:
“Çocuklarımıza, vatan, millet, bayrak sevgisini, Atatürk ilke ve inkilaplarını anlatacağız ve öğreteceğiz.”

Cumhuriyetin 96’ncı yılı dolayısıyla Kemer’de düzenlenen kutlamalar kapsamında fener alayı düzenlendi ve sanatçı Işın Karaca konser verdi.

Fener alayına, Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Kemer Cumhuriyet Başsavcısı Veli Ecir, Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu, Belediye Başkan Yardımcımız Emin Gül, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, meclis üyelerimiz, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Ralli Alanı’ndan başlayan fener alayı, Liman Caddesi ve Atatürk Caddesi’nden sonra Cumhuriyet Meydanı’nda sona erdi.

Yürüyüş sırasında, protokol ve vatandaşlar, meşale taşıyıp, Türk Bayraklarını sallayarak Cumhuriyet’in 96’ncı yılını kutladı.
Cumhuriyet Meydanı’nda saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. Daha sonra sahneye sanatçı Işın Karaca çıktı.

Konseri izlemeye gelen davetliler, güçlü sesiyle unutulmaz bir akşam yaşatan Işın Karaca’nın söylediği şarkılara zaman zaman eşlik etti.

Işın Karaca, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’in 96’ncı yılını kutlayarak, davetlilerin bayramını tebrik etti.

Yorumladığı şarkılarla konseri izleyenlerden tam not alan Işın Karaca, Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden olan Kemer’deki yabancı misafirler için, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı İngilizce olarak anlatarak ve İngilizce bir de şarkı söyleyerek “gönüllerde taht kurdu”.

1 (5)

BAŞKANIMIZ TOPALOĞLU’NDAN ZEYBEK ŞOVU

Başkanımız Topaloğlu, Işın Karaca’nın daveti üzerine sahneye çıkarak zeybek oynadı. “Efelerin efesi” nidaları eşliğinde sahnenin tozunu alan Başkanımız Topaloğlu, konseri izlemeye gelenlerden büyük alkış aldı.

Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu, yaptığı konuşmasında, Cumhuriyet’in kurulmasının ve yaşatılmasının önemine değinerek, “Biz sadece Çanakkale’de 250 bin şehit verdik. Bu vatan kolay kazanılmadı. Kurtuluş Savaşı’nda 7 düvel bize karşı savaştı. Ama bizim atalarımız, analarımız, babalarımız, bacılarımız en önde cepheye koştu. Hepsini denize döktük. Biz artık geçmişten ders alarak önümüze bakacağız. Çocuklarımıza, vatan, millet, bayrak sevgisini, Atatürk ilke ve inkilaplarını anlatacağız ve öğreteceğiz. Herkesin bayramını tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Başkanımız Necati Topaloğlu ve Başkan Yardımcımız Emin Gül, 2 saat sahnede kalan sanatçı Işın Karaca’ya gösterdiği performanstan dolayı teşekkür ederek, plaket verdi.

Işın Karaca da kendisini Kemer’e davet eden Başkanımız Topaloğlu’na teşekkür etti.

Kutlamalar, havai fişek gösterisiyle sona erdi.

1 (3)

Yardımcı Linkler

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Links

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Kemer Belediyesi

Kemer Municipality

İletişim Merkezi

Contact Center

444 0 297
info@antalya-kemer.bel.tr

Sosyal Medya

Social Media

Facebook Facebook Facebook Facebook