Çıralı Sakinleri Tapuya Kavuşuyor

Başkan Gül bilgilendirme toplantısı düzenledi

ÇIRALI SAKİNLERİ TAPUYA KAVUŞUYOR

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Çıralı mahallesi sakinleri ile bir araya gelerek hazine arazilerin son durumu hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi. Başkan Gül, buradaki tapu sorununu bir an önce çözüme kavuşturmayı hedeflediklerini bildirdi.

4706 sayılı kanun gereği Çıralı Mahallesi’ndeki hazine arazileri üzerinde yapısı bulunan vatandaşlar tapularını Kemer Belediyesi’nden alacaklar. Bu konuda ayrıntılı bir planlama yapan Kemer Belediyesi, tapuların dağıtımına en kısa sürede başlayacak.

BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, ilgili birim müdürleri ile birlikte Çıralı Mahallesi’nde bilgilendirme toplantısı düzenledi. Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Cumali Afşin, Çıralı Mahalle Muhtarı Habip Altınkaya ile mahalle sakinlerinin hazır bulunduğu toplantıda Kemer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Mehmet Arslan ile İşletme ve İştirakler Müdürü Adnan Karataş, hazine arazilerinde hak sahiplerinin tapularını nasıl alacağı konusunda teknik bilgiler verdiler.

“SORUNU İVEDİLİKLE ÇÖZECEĞİZ”
Çıralı Mahallesi’ndeki hazine arazilerinde tapu sorununu bir an önce çözmeyi hedeflediklerini kaydeden Başkan Gül, “Öncelikle 101 ve 102 adada gerekli düzenlemeler tamamlandı. Buradaki hemşerilerimizin evraklarını tamamlayıp belediyemize başvurmaları halinde en kısa sürede tapularını teslim edeceğiz. Diğer parsellerle ilgili çalışmalarda son sürat devam ediyor. Vatandaşımızın mağdur olmaması için bütün düzenlemeleri ivedilikle yapıyoruz” diye konuştu.

TURİZMDE KEMER FARKI
Turizm sezonu ile ilgili değerlendirmelerde de bulunan Başkan Gül, “Sezon başında yaptığım açıklamada ‘Kemerimize bu yıl 1,5 milyon Rus turist gelecek’ dediğimde inanmamışlardı. Şimdi bu hedefe çok yakınız. Çoğu turizm beldesi sezonu kapatırken ilçemizdeki tesisler yüksek doluluk oranları ile çalışıyor. Canla başla yaptığımız tanıtım çalışmalarının meyvelerini toplamanın sevincini ve onurunu yaşıyoruz. Kemerimiz Rusya’da ayrı bir itibar görüyor. Rus uçağının düşürülmesinde sonra yaptığım çıkışla çok büyük eleştiri almıştım. Ama bu sayede Rusya şahsımı barış elçisi olarak gördü. Bunun ilçe turizmimize çok olumlu yansımaları oldu. Gelecek yıllarda daha iyi rakamları yakalayacağımı inancımız tamdır” dedi.

18 17 16 15

Yardımcı Linkler

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Links

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Kemer Belediyesi

Kemer Municipality

İletişim Merkezi

Contact Center

444 0 297
info@antalya-kemer.bel.tr

Sosyal Medya

Social Media

Facebook Facebook Facebook Facebook