Çıralı Çevre Koruma Protokolü İmzalandı

Kemer Belediye Başkanlığı ile S.S Ulupınar Çevre Koruma Geliştirme ve İşletme Kooperatifi Deniz Kaplumbağaları Koruma, İzleme ve Tanıtım Faaliyetleri İşbirliği protokolü imzalandı.
Kemer Belediyesi Tekirova Hizmet binasında gerçekleşen imza törenine Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, S.S Ulupınar Çevre Koruma Geliştirme ve İşletme Kooperatifi Başkanı Tunay Şahin ve Başkan Yardımcısı ve Ulupınar Muhtarı Habib Altınkaya yer aldı.
İmzalanan Protokolün amacı; Antalya İli, Kemer İlçesi Çıralı Kumsalı ve Çıralı ile Tekirova arasındaki koylarda; Maden Koyu, Beycik Bükü, Boncuk Bükü, Küçük Boncuk Koyu ve Mehmetli Bükü kumsalları Deniz Kaplumbağası popülasyonlarının araştırılması, izlenmesi ve korunması faaliyetleri ile ilgili S.S Ulupınar Çevre Koruma Geliştirme ve İşletme Kooperatifine araç, gereç ve personel desteği sağlamak, Deniz Kaplumbağaları ile ilgili ulusal ve uluslar arası alanda, fuarlarda gerekli tanıtım yapmak, konu ile ilgili tabla, afiş ve broşür yaptırmak olacağı protokolde yer almaktadır.
Konu hakkında bir açıklama yapan Başkan Mustafa Gül; Kemer Belediyesi olarak imzalanan protokolde, Deniz Kaplumbağalarını bir nevi koruma altına alıyoruz. Belediye olarak kooperatife Personel desteği ve araç desteği sağlayacağız. Çıralı ve bölgemizdeki sahillerde Deniz Kaplumbağalarının tanıtımını fuarlarda yapacağız. Kooperatifin istekleri doğrultusunda Deniz Kaplumbağaları ile ilgili festival, sempozyum ve gösteri faaliyetlerine destek olacağız. Bu protokol bölgemize hayırlı olsun. Dedi

3 2 1

Yardımcı Linkler

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Links

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Kemer Belediyesi

Kemer Municipality

İletişim Merkezi

Contact Center

444 0 297
info@antalya-kemer.bel.tr

Sosyal Medya

Social Media

Facebook Facebook Facebook Facebook