Cemevi İçin İmzalar Atıldı

Kemer Belediyesi ile Alevi Kültür Dernekleri Kemer Şubesi protokol imzaladı

Cemevi için imzalar atıldı

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ile Alevi Kültür Dernekleri Kemer Şube Başkanı Ersegün Çam arasında imzalanan protokol ile Kemer Cemevi için arsa tahsisi resmen gerçekleşti. Gül, “Bu imzayı atmak benim için büyük bir onurdur. Bana bu onuru yaşatan tüm hemşerilerime çok teşekkür ediyorum” dedi.

Alevi Kültür Dernekleri’nin Kemer Cemevi’ni inşa etmek için yaptığı arsa talebi Kasım ayı meclis toplantısında kabul edilmişti. Meclisin bu kararıyla Arslanbucak Mahallesi 430 ada 3. parselde bulunan 1.400 metrekarelik alanın derneğe tahsisi onaylanmıştı. Arsa tahsis protokolü Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ile Alevi Kültür Dernekleri Kemer Şube Başkanı Ersegün Çam arasında imzalandı. Törende CHP Kemer İlçe Başkanı Erdem Cesur ve dernek yönetim kurulu da hazır bulundu.

İMAR BİTTİ, TAHSİS YAPILDI
Protokol töreninde konuşan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “2009 yılında göreve gelir gelmez, Kemer Belediyesi’ne ait büyük bir salonu AKD Kemer Şubesi’ne tahsis ettik ve bu tahsisi her yıl uzattık. Kemer’in imar planı 2007 yılında iptal edilmişti. Yeni imar planı yapılınca Alevi kardeşlerimizi ibadetlerini tam anlamıyla yapılabileceği bir mekâna kavuşturma sözü vermiştik. İmar Planı geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Böylece Kemer Cemevi için yeni bir arsa tahsis etmemiz mümkün oldu” diye konuştu.

KEMER HALKINA TEŞEKKÜR
Başta meclis üyeleri olmak üzere tahsiste emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Gül, “Bu arsa için ‘Mustafa Gül’ sözü vermiştim ve şimdi bu sözü tutmanın onurunu yaşıyorum. Ama bu onuru asıl yaşatanlar beni Kemer Belediye Başkanlığı’na seçen Kemer halkıdır. Hemşehrilerime de ayrıca teşekkür ediyorum. Derneğimize bugüne kadar her türlü desteği verdik. Bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz. İnşallah cemevinin temelini birlikte atıp açılışını birlikte yapacağız” dedi.

SİYASET ÜSTÜ BİR KARAR
Alevi Kültür Dernekleri Kemer Şube Başkanı Ersegün Çam ise, “Kemer Belediyesi’ne ve Başkanımız Mustafa Gül’e çok teşekkür ediyoruz. Biz inanç olarak tüm siyasi partilere eşit mesafede duruyoruz. Derneğimizin genel merkez ve şube yöneticileri siyasete girmeyi laikliğe aykırı bulmaktadır. Siyaset üstü bir derneğiz. Başkanımız sağ olsun bu siyaset üstü davranışıyla bize bir cemevi kazandırmak için girişim başlattı. Bu girişim bugün sonuçlanıyor. Projeleri hazırlıyoruz, bittiği zaman başkanımızla ve kamuoyu ile paylaşacağız. Önümüzdeki dönemde ibadetimizi daha rahat yerine getirebileceğimiz bir mekâna kavuşacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

24 23 22 21

Yardımcı Linkler

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Links

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Kemer Belediyesi

Kemer Municipality

İletişim Merkezi

Contact Center

444 0 297
info@antalya-kemer.bel.tr

Sosyal Medya

Social Media

Facebook Facebook Facebook Facebook