Binlerce Kemerli Ata'nın Huzurunda

Binlerce Kemerli Ata'nın huzurunda Kemer’den 10 Kasım Atatürk'ü anma etkinlikleri kapsamında 2 bin 500 kişi Anıtkabir'e gitti.

Kemer’den 10 Kasım Atatürk'ü anma etkinlikleri kapsamında 2 bin 500 kişi Anıtkabir’e gitti. Kemer Belediyesi tarafından Ankara'ya götürülen gruptakiler, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi.

Kemer Belediyesi tarafından 10 Kasım Atatürk'ü anma etkinlikleri kapsamında 52 otobüsle 2 bin 500 kişi Anıtkabir'e götürüldü. Dün saat 23.00'da Kemer'den hareket eden 2 bin 500 kişi saat 07.00'da Ankara'ya ulaştı. Belediye Başkanı Mustafa Gül ve eşi Neşe Gül tarafından karşılanan gruptakiler, saat 09.05'te sirenler çaldığında saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okudu. Kemer kafilesi daha sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi.

KILIÇDAROĞLU'NUN KONUŞMASI

Burada bir konuşma yapan Kemal Kılıçdaroğlu, Bugün 10 Kasım. Büyük bir insanı, Gazi Mustafa Kemal'i ebediyete intikalinin yıl dönümündeyiz. Artık bütün dünya şu gerçeği biliyor; bütün mazlum toplulukların tarihteki en önemli lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür. Kadınların siyasal yaşamda, sosyal yaşamda yer almalarını sağlayan dünyanın en önemli lider yine Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür. Bugün, 21. yüzyılda bazı ülkelerde 'kadınlar araba kullansın mı kullanmasın mı, kadınlar sinemaya gitsin mi gitmesin mi' tartışmaları yapılırken Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki Türkiye Cumhuriyeti, 3 Nisan 1930'da kadınlara seçme ve seçimle hakkı vermiştir. Fransa 10 yıl sonra verdi, Japonya 11 yıl sonra verdi dedi.

KADINLAR DAHA FAZLA ATATÜRK'E SAHİP ÇIKMALI

Kadınların erkeklerden çok daha fazla Gazi Mustafa Kemal'e sahip çıkması gerektiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, Bu büyük insanı her zaman saygıyla anacağız. Kadının yaşam şekli, giyim kuşamı bizi hiç ilgilendirmiyor. Bizi ilgilendiren kız çocuklarımızın okumasıdır, üniversiteye gitmeleridir, iyi eğitim almalarıdır. Annelerinden ve babalarından daha iyi yaşam standartlarını yakalamalarıdır. Kız çocuklarımızı daha fazla okutmak, onlara daha fazla imkan vermek hepimizin boynunun borcudur diye konuştu.

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ise '1881 kadınımızla Ata'mızın huzuruna gidiyoruz' diye bir etkinlik başlatmıştık ama sonrasında erkeklerden de yoğun talep olduğunu söyledi. Böylece katılımı 2 bin 500'le sınırlamak zorunda kaldıklarını ve 500 kişiyi kafile dışında bırakmak zorunda kaldıklarına değinen Başkan Gül, Tüm Kemerli dostlarımıza bize katıldıkları için ve bizi böyle özel bir günde yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum dedi.

48 47 46 45

Yardımcı Linkler

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Links

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Kemer Belediyesi

Kemer Municipality

İletişim Merkezi

Contact Center

444 0 297
info@antalya-kemer.bel.tr

Sosyal Medya

Social Media

Facebook Facebook Facebook Facebook