BAŞKANIMIZ TOPALOĞLU, OTEL GENEL MÜDÜRLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

69103263_1196211713900074_7747152684427247616_o_1196211710566741

BAŞKANIMIZ TOPALOĞLU, OTEL GENEL MÜDÜRLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu, otel genel müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi.

Tekirova Rixos Premium Otel’de düzenlenen tanışma ve kaynaşma toplantısına, Tekirova’da bulunan otel genel müdürleri, Kemer İşadamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Rıza Sönmez, Kemer Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Mehmet Akın, Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal, Belediyemiz Tekirova Sorumlusu Adem Barış ve Tekirova Muhtarı Mustafa Barış katıldı.

Toplantıda, Tekirova’daki deniz kirliliği, haşereler, aydınlatma, esnafın sorunları ve bu sorunların çözümleri konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Otel genel müdürleri, Tekirova’da faaliyet gösteren turistik tesislerin yaşadığı sıkıntıları tek tek anlatarak, sorunların çözümleri için önerilerini sundu.

Yaşanan sıkıntıları tek tek not alan Başkanımız Necati Topaloğlu, bu toplantıyı daha önce Göynük Belediye Başkanı iken “Bizim sokak toplantısı” adı altında yaptıklarını söyledi.
Daha önceki yıllarda yapılan toplantıda, sorunların konuşulduktan sonra alınan kararlar neticesinde başarılı sonuçların alındığını hatırlatan Başkanımız Topaloğlu, “Biz bu toplantıları baz alarak her ay her bölgedeki otelcilerle bir araya geleceğiz. Sonuçta Kemer’in çıkarları söz konusu. Kemer için neler yapabiliriz diye konuşacağız.” dedi.

BİZ SONUNA KADAR YATIRIMCININ YANINDAYIZ

İyi bir turizm sezonu geçirdiklerini anlatan Başkanımız Topaloğlu, “Biz, Kemer Belediyesi olarak şartlar el verdiği sürece sonuna kadar yatırımcının yanındayız. Yatırımcı olursa istihdam olur. Olmazsa herkes yatar. Göynük halkı bize belediye başkanlığını layık gördü. Yatırımcılar sayesinde de bölge büyüdü ve gelişti. Şimdi de Kemer Belediye Başkanlığını layık gördüler. Her türlü konuda bana ulaşabilirsiniz. Benim adıma hiç kimsenin sizden bir şey istemeye hakkı yoktur. Biz aynı gemideyiz. Su alırsa hepimiz batarız. Bu gemiye su aldırmamaya çalışacağız.” diye konuştu.

ALIŞVERİŞİMİZİ KEMER’DE YAPALIM

Başkanımız Topaloğlu, esnafın sorunlarına da değinerek, şunları söyledi:
“Sizden ricam, alışverişlerinizi Kemer’de yapın. En ufak bir kalem, cıvata gibi ürünleri bile Antalya’dan yapıyoruz. Bu yıllardır Kemer’in kanayan bir yarası. Kemer’in kış ayları çok kötü geçiyor. En azından ufak tefek şeyleri Kemer’den karşılayabilirsek herkes mutlu olur. Her şeyden önce karşılıklı saygı ve güven meselesi var. Kemer hepimizin. Kemer için çalışacağız.”

Başkanımız Topaloğu, diğer sorunlarla ilgili de “Deniz kirliliği ile ilgili gereken çalışmalar yapılıyor. Daha önce Tekirova’daki deniz kirliliği ile ilgili Antalya Valisi Münir Karaloğlu’na bir sunum gerçekleştirdik. Vali bey, bu konuyla yakından ilgileniyor. Haşerelerle ilgili sorun Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin işi ama bu yıl seçim zamanına denk geldiği için fazla ilgilenilemedi. Aydınlatmada büyük sıkıntı var. Trafoların büyütülmesi gerekiyor. Phaselis Festivali’ne büyük önem veriyoruz. Festivali, gelecek yılda daha fazla geliştireceğiz. Eylül ayında sünnet şöleni var. Şölen kapsamında Anadolu Ateşi gösteri sunacak.” ifadelerine yer verdi.

HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN

Belediyemiz Tekirova Hizmet Binası’nın anaokulu ve kreş olarak hizmet vereceğinin de müjdesini veren Başkanımız Topaloğlu, “Binayı, anaokulu ve kreş olacak şekilde hazırlıyoruz. Çizimleri yapıldı. İlçe milli eğitime kreş olarak devredeceğiz. Onlar işletecekler. Çünkü binada kimse durmuyor. Yazık günah. Sonuçta çocuklarımızı eğitemezsek bir yere varamayız. Her şey çocuklarımız için. Her şeyin başı eğitim. Tekirova’da çalışan ailelerin çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakabileceği bir yer yok. Ortaöğretim hariç yaklaşık 6 bin öğrencinin kırtasiye ihtiyacı giderilecek. Bu bizim eğitime bakış açımızdır. Bu, lise öğrencilerini ücretsiz taşıma ve üniversite öğrencilerine burs imkanı diye devam edecek.” şeklinde konuştu.

Toplantı sonrası Başkanımız Topaloğlu ve turizmciler hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yardımcı Linkler

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Links

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Kemer Belediyesi

Kemer Municipality

İletişim Merkezi

Contact Center

444 0 297
info@antalya-kemer.bel.tr

Sosyal Medya

Social Media

Facebook Facebook Facebook Facebook