BAŞKANIMIZ TOPALOĞLU, KADINA ŞİDDETE HAYIR YÜRÜYÜŞÜNE KATILDI

69765726_1200623503458895_2925854124308168704_o_1200623493458896

BAŞKANIMIZ TOPALOĞLU, KADINA ŞİDDETE HAYIR YÜRÜYÜŞÜNE KATILDI


Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu, çocuğunun gözü önünde eski eşi tarafından bıçaklanarak öldürülen Emine Bulut için düzenlenen yürüyüşe katıldı.

Kemer'de sosyal medya üzerinden bir araya gelen Kemer'in Kadınları Platformu üyeleri, Kırıkkale'de eski eşi tarafından çocuğunun gözleri önünde bıçaklanarak öldürülen Emine Bulut için yürüyüş düzenledi.

“Emineler ölmesin” adı verilen yürüyüşe Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu ve eşi Fikriye Topaloğlu, Başkan Yardımcımız Emin Gül ve eşi Hale Gül ve meclis üyelerimiz de destek verdi.

Kemer merkezinde bulunan Mustafa Ertuğrul Parkı'nda başlayan yürüyüşte kadınlar 'Kadına şiddete hayır', 'Bedenime dokunma', 'Çocuk istismarına hayır' yazılı pankartlar taşıdı.
Yürüyüş Kemer Sanat Sokağı, Liman Caddesi ve ardından aynı güzergahtan dönüş yapılarak Mustafa Ertuğrul Parkı'nda son buldu.

Yürüyüş sırasında esnaflar ve caddelerde bulunanlar da alkışlarla kadınlara destek verdi. Kemer'in Kadınları Platformu üyeleri yaptıkları yürüyüşte 'Susma sustukça sıra sana gelecek', 'Emineler ölmesin', 'Kadın cinayetlerine son', 'Çocuk istismarına son' ve 'Hayvanlara yapılan eziyetlere son' sloganları attı.

Başkanımız Necati Topaloğlu, eğitimsiz toplumlarda bu olayların yaşandığına dikkati çekerek, “Bu konuları konuşmak için burada toplanmamız bile ayıptır. Yani hangi çağda yaşıyoruz ki kadına şiddeti kınamak için burada toplanmak zorunda kalıyoruz. Gün geçmiyor ki yazılı ve görsel basında kadın cinayetlerini ve kadına şiddet haberlerini görüyoruz. Artık kendimize gelmeliyiz. Türk milleti böyle olmamalı. Milletimiz misafirperverdir, saygılıdır ve sevecendir. Bunun tek çözümü eğitimdir. Biz çocuklarımızı, bu büyüklerimizi eğitmediğimiz sürece hiçbir yere varamayız. Eğitimsiz bir toplumda maalesef bu yürüyüşleri ayrı ayrı zamanlarda defalarca yapmak zorunda kalırız. Ama bunun tek çözümü anaokulundan üniversiteye kadar eğitimdir. Yani bizim burada toplanmamız bile bizim ayıbımızdır.” dedi.

Kemer'in Kadınları Platformu'nun kurucularından İpek Şevik de Emine Bulut için bir basın açıklaması yaptı.

Yardımcı Linkler

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Links

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Kemer Belediyesi

Kemer Municipality

İletişim Merkezi

Contact Center

444 0 297
info@antalya-kemer.bel.tr

Sosyal Medya

Social Media

Facebook Facebook Facebook Facebook