Başkan Gül’e Tarih Profesöründen Anlamlı Ziyaret

Başkan Mustafa Gül, Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü, Eskiçağ Tarih Ana Bilim Dalı Profesörü Dr. Murat Aslan’ı makamında kabul etti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünce, Prof.Dr. Murat Aslan başkanlındaki bir ekip tarafından Kemer’in tarihi zenginliklerinden biri olan Phaselis Antik Kentinde yapılmak istenen arkeolojik yüzey araştırmasında görev verilmesinin ardından yapılan çalışmalar için Kemer’de bulunan Prof.Dr. Murat Aslan ve Bakanlık Temsilcisi Kültür Varlıkları Koruma Uzmanı Gülnur Çekmeceli ile birlikte Başkan Mustafa Gül’ü makamında ziyaret ederek çalışmalarında başarılar dilediler.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ve Phaselis’teki çalışmalar için Kemer Belediyesi olarak her türlü destekleri vereceklerinin altını çizen Başkan Gül, İdyros Antik Kentki çalışmalar hakkında da Prof.Dr. Murat Aslan’a bilgi verdi. Idyros Antik Kenti'nin temizlendikten sonra ortaya çıkması ile birlikte Bizans yerleşkesinin kalıntılarının Ayışığı sahili boyunca devam ettiğini değendi. Gül, Bölgeyi turizm adına en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Daha önce burayla ilgili Kültür ve Turizm Bakanımız, İl Müdürümüz, Vali Yardımcımız ile görüşmelerimiz oldu. Kendileri bu konuda bize her türlü desteği verdiler. En kısa zamanda bölgeyi turizme kazandıracağız ve inşallah sizlerinde Phaselis Antik Kentinde yapılmak isten arkeolojik yüzey araştırmasında görev verilmesinin ardından bizler Kemer belediyesi olarak her türlü desteği vereceğiz. Dedi
Görüşmenin ardından Başkan Mustafa Gül, Prof.Dr. Murat Aslan’a Kemer hatırası bir Resim panosu takdim etti.


2 1


Yardımcı Linkler

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Links

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Kemer Belediyesi

Kemer Municipality

İletişim Merkezi

Contact Center

444 0 297
info@antalya-kemer.bel.tr

Sosyal Medya

Social Media

Facebook Facebook Facebook Facebook