Başkan Gül’den Su Müjdesi

Kuzdere ve Çamyuva Mahallesi’nde üreticilere sulama suyu ulaştırmak için gereken malzemeler Kemer Belediye Başkanı Başkanı Mustafa Gül’ün talimatı ile alınarak Kemer Sulama Birliği’ne bağışlandı. Başkan Gül, “ Çiftçimiz endişe duymasın belediye her zaman yanlarındadır” dedi.

Bu yıl oluşan kuraklık nedeniyle Kemer’deki çiftçi, üretici ve köylüler sulama konusunda büyük sıkıntı yaşadı. Kuzdere Mahallesi kuraklıktan en çok etkilenen bölgelerden biri oldu. Kemer Sulama Birliği’nin Kuzdere ve Çamyuva Mahallesi’ne sulama suyu ulaştırmak için ihtiyaç duyduğu malzemeler Kemer Belediyesi tarafından sağlandı.

İMDADA BAŞKAN GÜL YETİŞTİ

Geçtiğimiz aylarda Kuzdere’deki üreticilerle bir araya gelen Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, vatandaşların sorunlarını dinlemişti. Kemer Sulama Birliği yetkilileri ise Kuzdere’ye sulama suyunu ulaştırmak için 2.400 metrelik boru tesisatına ihtiyaç duyulduğunu bildirmişlerdi. Belediyenin görev alanına girmemesine karşın çiftçinin mağdur olmaması için bu konuda destek sözü veren Başkan Gül, bu sözünü tuttu. Gül’ün talimatı ile Kuzdere Mahallesi’ndeki tarımsal alanları sulamak için talep edilen 2.400 metrelik sulama suyu borusu Kemer Sulama Birliği’ne bağışlandı. Bu bağış sayesinde sadece Kuzdere Mahallesi değil Çamyuva Mahallesi de suya kavuşacak.

“ÜRETİCİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Kemer Sulama Birliği Başkanı İsmail Kayrak ve Kuzdere Mahalle Muhtarı Serkan Günay ile bir araya gelen Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, çalışmaları denetledi. Gül burada yaptığı açıklamada; “Kemer Sulama Birliği’ne iş makinası, araç, gereç ve personel konusunda daima destek oluyoruz. Bizden talep ettikleri 2.400 metrelik sulama borusunu alarak kendilerine teslim ettik. Kuzdere’yi suya kavuşturuyoruz ancak Çamyuva’daki hemşerilerimiz endişeye kapılmasınlar. Su onlara da ulaşacak. Şu anda boruların döşemesine başlandı. Daha sonra sondaj çalışmalarına geçilecek. Bütün bu çalışmalar Ocak-Şubat aylarında tamamlanacak. Böylece hem Kuzdere mahallemiz, hem de Çamyuva mahallemize sulama suyu ulaştıracağız. Kemer Belediyesi burada olduğu sürece sıkıntı yaşatmayız. Çiftçimizin ve üreticimizin her zaman yanındayız. Sulama Birliği’nin imkânları yetersiz gelirse sondajı da biz yaparız. Bu hizmetin üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

3 sulama suyu 2 sulama suyu 1 sulama suyu

Yardımcı Linkler

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Links

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Kemer Belediyesi

Kemer Municipality

İletişim Merkezi

Contact Center

444 0 297
info@antalya-kemer.bel.tr

Sosyal Medya

Social Media

Facebook Facebook Facebook Facebook