Başkan Gül, Tanıtımda Birinci Oldu

İstanbul EMİTT Fuarı’nda açılan Kemer İlçesi Tanıtım standında ziyaretçileri ağırlayan Başkan Mustafa Gül, “8’inci kez katıldığımız EMİTT Fuarı, ilçemizin tanıtımına çok önemli katkı sağlıyor” dedi. Bu arada Türkiye genelinde en iyi tanıtım yapan belediye başkanı seçilen Başkan Gül, bu ödülü tüm Kemerlilere hediye etti.

Dünyanın en büyük 5 turizm fuarı arasında yer alan EMİTT -22 . Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, 25-28 Ocak 2018 tarihlerinde Beylikdüzü TÜYAP’ta gerçekleştiriliyor. 85 ülkeden 600 seyahat acentesi ve 5 bin katılımcının yer aldığı fuarı 50 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. İstanbul EMİTT Fuarı’nda yer alan Kemer standı ise yoğun ilgi görüyor. Aynı zamanda KETAV (Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı) Başkanı da olan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Başkan Yardımcısı Ahmet Can, Meclis Üyesi Özcan Çeliktaş ve Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği yöneticileri ile birlikte Kemer Standı’nın açılışını yaptı.

‘’EMİTT ÇOK ÖNEMLİ’’

Fuarı ziyaret eden konuklarla yakıdan ilgilenen Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “EMİT Fuarı’na 2010 yılında katılmaya başladık. Bu yıl 8’inci yılımızdayız. Bu fuar bizim için çok önemli. Dünyanın en büyük 5 turizm fuarı arasında yer alıyor. Yaklaşık 90 ülke katılıyor. 2010 yılından bu yana fuarda stant açıyoruz. Fuarın ilk saatleri çok yoğun geçti. Ziyaretçi sayımızdan çok memnunuz. Hafta sonu çok daha fazla ziyaretçi bekliyoruz. Biz iç turizme ve yerli turiste de çok önem veriyoruz. Buna çok ihtiyacımız var. 2009 yılında göreve geldiğimizde Kemer’e gelen turistlerin içindeki yerli turist payı yüzde 5’ti. Bu oranı yüzde 35’e çıkardık. Bu artıştaki en büyük katkıyı EMİTT Fuarı sağlamıştır. EMİTT Fuarı, Berlin’de ve Moskova’da yapılan fuarlar gibi heyecan veren bir fuardır. Burada bizim Kemer olarak artımız şudur. 8 yıldır bu fuarda televizyonlarda canlı yayını sadece biz yaptırıyoruz. Antalya bölgesindeki televizyonumuz fuardan canlı yayın yapıyor” diye konuştu.

GÜL’E EN İYİ TANITIM ÖDÜLÜ

Başkan Mustafa Gül, yaptıkları bu etkili tanıtım sayesinde önemli bir ödüle kavuştuklarını belirtti. Başkan Gül, “Türkiye’nin en iyi tanıtım yapan belediye başkanı seçildim. Bunun ödülünü inşallah önümüzdeki günlerde alacağız. Bu ödülü şehir şehir, ülke ülke gezerek ilçemizin tanıtımını yapmamız ve fuarlara katılmamız sayesinde aldık. Aynı anda Moskova’da ve Ukrayna’daki fuarlara katılım sağlıyoruz. Yani Kemer Belediyesi olarak eşzamanlı 3 fuarda birden yer alıyoruz. Tanıtıma ve turizme çok önem veriyoruz. Kemer için elimizden geleni yapmaya gayret gösteriyoruz. Bundan sonra da aynı hızda devam edeceğiz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” şeklinde konuştu.

‘’AFET YARALARI SARILIYOR’’

Bu arada Kemer’de yaşanan afet konusunda da açıklamalarda bulunan Başkan Mustafa Gül,”Hafta başı Kemer’imizde büyük bir afet yaşadık. Bu afetlerin yaralarını hızlı bir şekilde sardıktan sonra bu fuara katılıyoruz. Ben tekrar afetten zarar görenler başta olmak üzere tüm Kemerlilere geçmiş olsun diyorum. İnşallah Allah bize böyle bir afet daha göstermez” dedi.

5 4 3 2 1

Yardımcı Linkler

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Links

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Kemer Belediyesi

Kemer Municipality

İletişim Merkezi

Contact Center

444 0 297
info@antalya-kemer.bel.tr

Sosyal Medya

Social Media

Facebook Facebook Facebook Facebook