Başkan Gül, Büyükelçi Erdmann’ı Ziyaret Etti

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, davet üzerine Almanya’nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann ile Ankara’da bir araya geldi. Ziyaret sırasında gerçekleşen sohbetin ana temasını turizm ve Almanya ile olan ilişkiler oluşturdu.

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, davet üzerine Almanya’nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann’ı ile Ankara’da ziyaret etti. Ziyarette yaptığı konuşmasında, bu nazik davetinden ve kendilerini en iyi şekilde ağırlamasından dolayı Erdmann’a teşekkür eden Başkan Gül, Kemer ilçesinin tarihini anlattı ve Türkiye’de resmi olarak ilk kitle turizminin Dünya Bankası’nın finansal desteğiyle Kemer’de başladığını vurguladı.

Kemer’in doğal ve tarihi zenginliklerinin büyük ilgi gördüğünü ve yılda birçok turistin Kemer’e geldiğini ifade eden Gül, “Kemer, Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonlarının başında yer alıyor. Yılda yaklaşık 4,5 milyon turisti ağırlıyoruz. Daha önce Kemer’e en çok Almanlar geliyordu. Şu anda ilk sırada Ruslar yer alıyor. Ama biz bağlarımızı asla koparmadık. Almanları tekrar birinci sıraya çıkarmak için çalışacağız” diye konuştu.

Büyükelçi Erdmann ise Gül’e ziyaretinden dolayı teşekkür etti. Erdmann, Almanların Türklere çok değer verdiğini belirterek, “Biz Almanlar Türkleri çok seviyoruz. Eskiye dayanan bağlarımız var. Türkiye’de turizmin ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Türkiye ve Kemer çok güzel bir yer. Kemer’e bu sene gelmeyi çok istiyorum. Yılda 4,5 milyon misafiri Kemer’de nasıl barındırıyorsunuz? Bu kadar insanı aynı anda barındırmak kolay değil. Alt yapısı olsun, hizmeti olsun kolay değil. Bunu başardığınızdan dolayı sizi kutlarım” şeklinde konuştu.

Ziyaret sonrası Gül, Martin Erdmann’ı eşiyle beraber Kemer’de tatile davet etti. Erdmann 2-3 ay içerisinde Kemer’de tatile geleceğinin sözünü verdi. Erdmann ve eşi, ilçede yat ve teleferik gezisine katılıp konaklama yapacak.

ALMANYA03072018_7639 ALMANYA03072018_7637 ALMANYA03072018_7634 ALMANYA03072018_7632

Yardımcı Linkler

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Links

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Kemer Belediyesi

Kemer Municipality

İletişim Merkezi

Contact Center

444 0 297
info@antalya-kemer.bel.tr

Sosyal Medya

Social Media

Facebook Facebook Facebook Facebook