Başkan Gül Atatürk Sevdalısı Öğrencileri Ödüllendirdi

EDİRNE'DE ÖRNEK BULUŞMA

Edirne’nin Tayakadın köyünde Atatürk büstü yağmurdan ıslanmasın diye üstüne şemsiye tutan 3 öğrenci ile sınıf arkadaşlarına tablet hediye eden Başkan Gül, “Yüreği Atatürk sevgisi ile dolu bu çocuklarımız için ne yapsak az” dedi.
Türk milletini duygulandıran ve gururlandıran olay geçtiğimiz hafta yaşanmıştı. Edirne’nin Tayakadın köyündeki Şehit Cem Havale İlkokulu’nda öğrenim gören birinci sınıf öğrencileri Damla İnceoğlu ve Dilay Büyükkılıç ile ikinci sınıf öğrencisi Masal Cam, okul bahçesindeki Atatürk büstü yağmurdan ıslanmaması için üstüne şemsiye tutmuşlardı.

BAŞKAN GÜL TAYAKADIN KÖYÜ’NE GİTTİ
Olayı sosyal medyada izleyince çok duygulanan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, bu çocukları yürekten kutlamış ve ödüllendirmeye karar vermişti. Başkan Gül, yüreği Atatürk sevgisi ile dolu bu öğrencilerle buluşmak üzere Edirne’nin Tayakadın Köyü’ne gitti. Başkan Mustafa Gül’ü Edirne İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Taştekin, Tayakadın Köyü Muhtarı Fevzi Ekmısır ve Şehit Cem Havale İlkokulu Müdürü Necmettin Kıyıcı, öğretmenler ve öğrenciler karşıladı.

GÜL: ÖĞRENCİLERİMİZE NE YAPSAK AZ
Atatürk büstünü şemsiye ile koruyan Damla İnceoğlu, Dilay Büyükkılıç ve Masal Cam’a sarılarak onları kutlayan Başkan Mustafa Gül, bu 3 öğrenci ve tüm sınıf arkadaşlarına birer tablet hediye etti. Başkan Gül, burada yaptığı konuşmada, “Hepinize Kemer’den ve Kemer halkından kucak dolusu selam ve sevgi getirdim. Bu üç çocuğumuz Kemer halkının gönlünde taht kurdu. Tabi ki sınıf arkadaşları ve öğretmenleri de. Bu yürekleri çok güzel 3 öğrencimiz, Kemerlilerin ve Türk milletinin hafızasından silinmeyecek örnek bir davranış gösterdiler. Ata’mızın anısına gösterdikleri sevgi ve saygıdan dolayı bu çocuklara ne yapsak az” diye konuştu. Başkan Gül, Edirne İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Taştekin, Tayakadın Köyü Muhtarı. Fevzi Ekmısır ve Okul Müdürü Necmettin Kıyıcı’ya da gösterdikleri sıcak misafirlikten dolayı teşekkür etti.

MÜDÜRDEN VE ÖĞRENCİLERDEN GÜL’E TEŞEKKÜR
Şehit Cem Havale İlkokulu Müdürü Fevzi Ekmısır ise, “Çocuklarımızın saf ve temiz duygularıyla yapmış oldukları bu hareket biz öğretmenleri ve ilçemizdeki tüm halkımızı duygulandırdı. Çocuklarımızı kutluyorum. Sayın belediye başkanımıza da, buraya kadar geldiği ve çocuklarımızla ilgilendiği için çok teşekkür ediyorum” dedi. Tabletlerini teslim alan öğrenciler de Başkan Mustafa Gül’e sarılarak teşekkür ettiler.

15 14

Yardımcı Linkler

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Links

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Kemer Belediyesi

Kemer Municipality

İletişim Merkezi

Contact Center

444 0 297
info@antalya-kemer.bel.tr

Sosyal Medya

Social Media

Facebook Facebook Facebook Facebook