Artık Kemer’in Bir Ambulansı Var

Kemer Belediyesi’nden önemli bir hizmet daha

Artık Kemer’in bir ambulansı var

Sosyal belediyecilikte önemli bir adım daha atan Kemer Belediyesi tam donanımlı hasta nakil ambulansını hizmete soktu. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül “Artık yatalak hastalarımızı da hastanelere taşıyacağız” dedi.

Kurduğu sağlık ekibi ile bugüne kadar 13 binden fazla hastayı Antalya merkezdeki hastanelere taşıyan Kemer Belediyesi bundan sonra yatalak hastalara da ulaşım hizmeti verecek.

HASTA NAKİL AMBULANSI

Kemer Belediyesi Hasta Nakil Ambulansı bu haftadan itibaren hizmete başladı. İlçe genelinde ücretsiz olarak hizmet verecek olan hasta nakil ambulansı ile acil müdahale gerektirmeyen, stabil yatağa bağımlı ancak sedye ile nakledilmesi gereken hastaların evden hastaneye, hastaneden eve ulaşımlarını güvenli bir şekilde sağlanacak. Ambulansta; Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesindeki bir paramedik sağlık personeli, bir hemşire ve alanında eğitilmiş bir şoför görev yapacak. Hasta nakil ambulansını kullanmak isteyen Kemerliler, 0 242 814 15 03 (Dâhili 2503) numaralı telefondan kayıt yaptırabilecekler.

“ÖNEMLİ BİR EKSİKLİK GİDERİLDİ”

Hasta nakil ambulansının Kemerlilere hayırlı olmasını dileyen Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Sosyal belediyecilik hizmetlerimize bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz. Hasta nakil ambulansı ilçemizde büyük bir eksiklikti. Bu eksikliği gidermek bize ayrı bir mutluluk verdi. Tam donanımlı ambulansımızı hizmete sokarak yatalak hastalarımızın hızlı bir şekilde tedavisini sağlamış olacağız. İlçemizdeki tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum” dedi. Kemer Belediyesi’nin uzman sağlık personeli 2011 yılından bu yana hizmette olan hasta servisleri ile bugüne kadar 13.598 hastayı Antalya merkezdeki çeşitli hastanelere taşıdı.

38 37 36 35

Yardımcı Linkler

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Links

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Kemer Belediyesi

Kemer Municipality

İletişim Merkezi

Contact Center

444 0 297
info@antalya-kemer.bel.tr

Sosyal Medya

Social Media

Facebook Facebook Facebook Facebook