DOĞA SPORLARI

Deniz ile dik bir şekilde buluşan eşsiz güzelliği ve heybeti ile duran Beydağları ve Toroslar, her an yeniden keşfedilmeyi bekleyen bambaşka bir dünya. Bölgenin Akdeniz iklim kuşağında olması yılın dört mevsiminde doğa sporları için en uygun şartları oluşturmakta ve meraklılarını Kemer’e çekmektedir.

Kemer’in bu eşsiz güzellikleri içinde trekking, jeep safari, at safari, enduro, dağ bisikleti, mağaracılık, kaya tırmanışı, yamaç paraşütü ve doğa fotoğrafçılığı gibi bir çok farklı aktivitelere katılabilir ormanın büyüleyici atmosferi, dağların eşsiz görüntüleri arasından geçerek Beydağları zirvelerine doğru yol alabilirsiniz. Dağlarının eteklerinde kurulu ardıç ve sedir ağaçları ile kaplı yaylalarında kamp yapabilir ya da bölgede bulunan doğa turizmine hizmet eden işletmelerde doğayla iç içe konaklayabilirsiniz.

Kemer Bölgesinde özellikle kanyon yürüyüşçülerinin uğrak yeri olan Göynük beldesinde yer alan Göynük Kanyonu ile Kuzdere’de bulunan Vadi, kanyon tutkunları için ender yerlerden bir tanesidir.

Kemer kaya tırmanışçıları için de birçok alternatif sunmaktadır. Bölgemizin en güzel tırmanma noktalarından biri de Kemer Kuzdere’de bulunan Karataş (İkiz Kayalar) dır. Volkanik iki kaya parçasından oluşan Karataş bir tabiat harikasıdır. Farklı tırmanma noktalarıyla da Karataş, hem amatör hem de profesyonel tırmanıcıların uğrak yeri konumundadır.

Yardımcı Linkler

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Links

Facebook Facebook
Eczaneler telefonlar

Kemer Belediyesi

Kemer Municipality

İletişim Merkezi

Contact Center

444 0 297
info@antalya-kemer.bel.tr

Sosyal Medya

Social Media

Facebook Facebook Facebook Facebook